Barbara Mihelin, naša Barbi ali preprosto “B”, je že vrsto let vodja pisarne v Kazini. Z nami je že toliko časa in vpletena v toliko projektov, da si res težko predstavljamo, kako bi vse naloge speljali brez nje. Ker je velik del kazinskega vsakdana in tako tudi del naših uspehov, smo jo tokrat povabili na pogovor o delu, ki ga opravlja.
V plesni šoli je pravzaprav ogromno dela, ki ni plesno. S čim vse se ukvarjate “v zakulisju”?
V zakulisju je res ves čas pestro. Od razpisovanja tečajev, obveščanja plesalcev do prijavljanja plesalcev na tekmovanja, pošiljanja predračunov in žal tudi opomnikov za plačila do sprotne komunikacije in reševanja težav in vprašanj. Zagotovo sem še kaj izpustila.
Katera obdobja v šolskem letu so za pisarno najbolj naporna?
Različne aktivnosti se praktično med seboj ves čas prekrivajo. Občasno se zgodi, da pridejo res naporna obdobja, ko se vse dogaja hkrati, pridejo pa tudi dnevi, ko lahko malce bolj zadiham. Dokler so sezone potekale po ustaljenih tirnicah, je bilo delo po mesecih bolj jasno razporejeno, zdaj pa je že toliko različnih festivalov, tekme se konstantno prestavljajo, delo za vpis poteka praktično celo leto … Odkar se je začela pandemija smo soočeni tudi s številnimi situacijami, ki so povem nove in se jim moramo stalno prilagajti, kar prinese povsem nove naloge.
V Kazini si že vrsto let. Bi lahko med seboj primerljala različne generacije plesalcev?
Kljub temu da sem v Kazini že vrsto let, moram priznati, da imam resnični stik s plesalci šele v zadnjih letih, ko smo pisarno preselili v Šiško. V Kazini v centru nisem imela toliko stika s plesalci, ker so vaje potekale v dvoranah za ovinkom na drugi strani hodnika ali celo na drugi lokaciji na Gerbičevi. Zaradi narave dela sem sicer res poznala praktično vse plesalce po imenih in priimkih, le redke pa sem srečevala tudi v živo. V Šiški imam več stika s plesalci, kar mi je všeč, saj v prostor vnesejo posebno energijo, ob kateri šele resnično zaživi. Tečajniki so takšni in drugačni, prihajajo iz različnih vetrov – nekateri mirni, da jih sploh ne opaziš, spet drugi znajo biti včasih tako glasni, da ne slišiš niti zvonenja telefona (smeh).